בשנים האחרונות חל ביקוש הולך ומתגבר של נשים ומשפחותיהן לצילום של תמונות נשיות לפני לידה. הצורך והרצון לכך חוצה מגזרים ודתות וכל אישה באשר היא, רוצה מזכרת ייחודית מתקופה כה מאתגרת ומיוחדת (שילוב קיצוני של סבל והתרגשות חיובית). עובדה מעניינת מראה שצילומי הריון אינן צורך ורצון העולה רק בהריון הראשון אלא אירוע מחולל גם בילדים הבאים. ההבדל המעניין בין הצילומים הוא שלצילומים של הילדים השני והשלישי מביאה האישה את הילדים ומשתפת אותם בצילומים. הצלמת, במקצועיות המאפיינת אותה, יודעת לנצור רגעים של אושר ואהבה גדולה בין האם וילדיה בתוך התמונה.

כאמור, נשים חילוניות ודתיות חולקות את אותו רצון ואותו הצורך, ההבדל היחידי ביניהן יכול להתבטא בסוג ואופי הצילומים. כל אישה ומשפחה מחליטה מה יהיה אופי הצילומים ומהן גבולות הצניעות של כל אחת.

כאשר בוחרים צלמת מקצועית לצילומי הריון לדתיות, יש לנהל איתה דיאלוג ולהגיע להבנה לפני הצילומים על אופן הצילום וכיצד לשמור על מרכיב הצניעות לאורך 'סשן' הצילומים.

צילומי הריון לנשים דתיות מתאפיינים לרוב במגוון רחב של רגשות, צילומים צנועים אלה הם עמוקים יותר מבחינת האינטליגנציה שלהם ויכולים להתמקד יותר בזוגיות ובאהבה. צילומי הריון לדתיים ניתן לתכנן היטב, מבחינת הלבוש, ה'אקססוריז', התפאורה והלוקיישן, כך שהתמונות שיצאו יתאימו לאופי המשפחה ולציפיות שלה. המטרה של הצילומים היא להנציח את הרגע ולספר סיפור שהוא מעבר למילים. צלמת מוכשרת ומקצועית תצליח לתפוס את הרגשות הנכונים של הציפייה והאהבה ולהעביר את הסיפור בצורה הטובה ביותר.

כמות ומגוון אפשרויות הצילום הוא אינסופי, כל אישה היא עולם ומלואו, שונה ומיוחדת ולכן אפשר להתאים לכל אחת את סוג הצילומים שהולם אותה. צניעות אינה מכשול, להיפך היא דורשת מהצלמת להיות קריאטיבית וקשובה יותר לאישה העומדת מולה.

בצילומי הריון דתיים, הצלמת חייבת להיות רגישה וסבלנית, להיות שותפה מלאה של האישה ולהבין את הדקויות שבבקשות שלה. לכן, צילומי היריון שהנעשים בידי צלמת מהווים ערך מוסף על פני צלמים גברים, ללא קשר ליכולת המקצועית בצילום. (למרכיב הנשיות וההבנה המגדרית יש תפקיד חשוב בסט הצילומים, מרכיב שתופס משנה חשיבות בעבודה עם קהל דתי יותר).

 

רוצה לעשות צילומי הריון ?

מחפשת צלמת מקצועית שתדע לקחת בחשבון את מרכיב הצניעות והדתיות, ואפילו לנצל אותו ולהעצים אותו בתוך הצילומים ?

רעות אביבי, צלמת מנוסה, המתמחה בצילומי נשים בהיריון, מבצעת צילומים בסטודיו שלה במושב כפר אחים (ליד קריית מלאכי, צומת מסמיה). בנוסף, ניתן לקיים צילומים בשטחים פתוחים כמו בחוף הים, בטבע או בחורשה. הצילומים נמשכים בין שעה לשעתיים וטרם התרחשותם רעות מתדרכת את המצולמת ומשפחתה בכל הפרטים (מחיר, לבוש, מיקום וכו'). כל זאת ביום צילום מקצועי אישי ומהנה שנועד לתיעוד ויצירת זיכרונות אישיים ומשפחתיים מופלאים. הסטודיו מציע צילום הריון בדרום במושב כפר אחים, למידע נוסף את מוזמנת לפנות אליי בטלפון: 054-4470682 או צרו קשר כאן.